Schody z kostki

kostka brukowa schody lublin

Jesteśmy firmą wykonującą nawierzchnie brukowe. Specjalizujemy się również w układaniu schodów z kostki brukowej. Poniżej opisujemy, jak wyglądają poszczególne etapy układania schodów.

Zaczynamy od podstaw

Pierwszym etapem jest przygotowanie gruntu pod inwestycję. Polega to na wybraniu podłoża na głębokość kilkudziesięciu centymetrów. Następnie wypełniamy je podstawą, czyli najczęściej betonem. Materiał ten gwarantuje wytrzymałość i stabilność naszych schodów przez długie lata.

Układamy narożniki

Kolejnym, bardzo ważnym etapem realizowanych przez nas inwestycji, jest układanie narożników. To one są granicą każdego ze stopni, zabezpieczając każdy poziom schodów przed destabilizacją. Najczęściej wykonujemy je z wytrzymałej, pionowej kostki brukowej (w zależności od wysokości każdego ze stopni). Tą samą czynność powtarzamy przy każdym poziomie, niezależnie od ich liczby.


Układamy kostkę

Układanie schodów z kostki brukowej nie mogłoby się odbyć bez... samej kostki. Przy schodach bardzo ważne jest dobicie do siebie poszczególnych elementów składowych nawierzchni.

Wszystkie kostki brukowe muszą do siebie odpowiednio dolegać. Dlatego bardzo często dobijamy je młotkiem gumowym. Tradycyjny młotek mógłby okazać się zgubny dla konstrukcji kostki.         

Na koniec - wyrównujemy

Po ułożeniu, każdą kostkę odpowiednio wyrównujemy. Ma to znaczenie głównie w kontekście bezpieczeństwa. Niestabilne kostki brukowe mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

Nie możemy też zapominać o spoinowaniu. Jeśli konstrukcja naszych schodów jest odpowiednio zabezpieczona, ich powierzchnię pokrywamy specjalnym piaskiem. Ma on bardzo drobną konsystencję, dzięki czemu idealnie wślizguje się w szczeliny pomiędzy poszczególnymi krawędziami kostek. W ten sposób całość konstrukcji schodów jest jeszcze lepiej ustabilizowana i wzmocniona.

Całość prac wykonujemy rzecz jasna w oparciu o przygotowany wcześniej (przez nas i naszych Klientów) projekt. Uwzględnia on wszystkie specyficzne warunki miejscowe, które mogą mieć wpływ na ogólną konstrukcję schodów.


schody z kostki brukowej