Montaż schodów

Schody z kostki brukowej Krasnystaw

Czynniki, jakie bierzemy pod uwagę podczas montażu schodów z kostki brukowej.


Na co zwracamy uwagę podczas układania schodów z kostki brukowej?

1. Na liczbę stopni - standardowo podczas układania schodów z kostki staramy się tak dobrać ich liczbę by była wartością nieparzystą. Jest to zresztą wymuszone anatomicznie u człowieka. Optymalna liczba stopni w tym przypadku waha się od 3 do 5. Czasami jednak odchodzimy od tej reguły. Zwłaszcza ze względu na oczekiwania naszych Klientów.

2. Na szerokość stopni - podczas realizacji zamówienia na szczeblu projektowym, cały czas rozmawiamy z naszymi Klientami na temat przeznaczenia konkretnych schodów. Jeśli mają one służyć celom dekoracyjnym, będą one posiadały szeroką konstrukcję, poprzetykaną różnymi elementami dekoracyjnymi. Z kolei węższe schody sprawdzą się jako klasyczne przejścia.


3. Na użyte narzędzia - realizując zamówienia dla naszych klientów, często wykorzystujemy zaawansowane technologicznie maszyny. Służą one między innymi do ubijania podsypki i wyrównywania poszczególnych kostek. Bez nich układanie schodów z kostki brukowej trwałoby znacznie dłużej i z pewnością byłoby mniej efektywne.

4. Na dopracowanie projektu - po wykonaniu zlecenia (to znaczy po przygotowaniu podłoża i nałożeniu płytek) stale zwracamy uwagę na szczegóły. Przykładowo, jeśli zachodzi taka potrzeba, cały czas dobijamy poszczególne kostki brukowe. Pracę tą wykonujemy oczywiście gumowym młotkiem, który nie uszkodzi powierzchni kostki. Dbamy również o prawidłowe i dokładne spoinowanie, dzięki któremu kostka brukowa jest jeszcze dokładniej nałożona.

Podczas pracy stawiamy na nowatorskie pomysły i ubogacamy nimi nasze dotychczasowe doświadczenie i zdobytą wiedzę. I właśnie w związku z tym, że zwracamy uwagę na szczegóły, możemy się nazywać prawdziwymi          profesjonalistami.

Układanie schodów z kostki brukowej Lublin