Tarasy z kostki

Kostka brukowa Lublin

taras z kostki brukowej

Tarasy z kostki brukowej Krasnystaw

Profesjonalne wykonanie tarasu z kostki brukowej znacznie różni się od innych, brukowanych powierzchni. Po pierwsze - w przypadku tarasów mamy do czynienia z dość dużą powierzchnią. Po drugie - trzeba odpowiednio dobrze zabezpieczyć teren. I wreszcie po trzecie - odpowiednio zagęszczony.

Z racji, że jesteśmy profesjonalną firmą zajmującą się brukowaniem, posiadamy najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt. To właśnie w oparciu o niego opiszemy poszczególne etapy naszych działań.

Jak wykonujemy tarasy z kostki brukowej?

1. Na samym początku sprawdzamy, z jakim podłożem mamy do czynienia. Jeśli jest to grunt nieprzepuszczający wodę, możemy usuwamy go do niewielkie stosunkowo głębokości 20 centymetrów. Jeśli jednak jest to grunt przepuszczalny, wybieramy go aż do głębokości warstwy nieprzepuszczalnej.

2. Podczas realizacji inwestycji dbamy o określony spadek. Jest on szczególnie istotny ze względu na odwodnienie. W przypadku tarasów szczególnie ważne jest, by zachowany spadek był stosunkowo niewielki.

3. Gdy teren zostanie odpowiednio zniwelowany, kolejnym etapem realizowanych przez nas prac będzie dowiezienie podłoża, czyli mówiąc prościej - specjalnego kruszywa. Zanim jednak wyłożymy nim przygotowaną przestrzeń, konieczne jest wstawienie granicznych krawężników, na których będzie opierać się konstrukcja tarasu. Dopiero po ich ułożeniu (na betonowym fundamencie) rozpoczynamy wysypywanie i równanie podsypki.

4. Kolejnym etapem jest położenie kostki brukowej. Kładziemy ją pasami, dzięki czemu praca przebiega szybciej i wygodniej dla nas. Pomiędzy nimi zawsze pozostawiamy odpowiednie luzy. W ten sposób zawsze możemy skorygować ich położenie, dobijając je specjalnym, gumowym młotkiem.

5. Po wyłożeniu całej przestrzeni kostką brukową, następuje proces spoinowania. Jest to bardzo prosty sposób na uszczelnienie fug pomiędzy kostkami i zwiększenie stabilności całej konstrukcji. Polega on na wysypaniu bardzo drobnego piasku, który wchodzi we wszystkie szczeliny.

Po oczyszczeniu terenu taras z kostki brukowej jest już gotowy.

Tars z kostki brukowej